roku 2050 zgodnie z planem będziemy produkować energię zupełnie pozbawioną emisji dwutlenku węgla.
Wszystko zostało postawione na jedną kartę. Będziemy bazować na tym co matka natura nam dała. A daje ona codziennie niesamowite ilości energii.
Zatem zaprzestajemy produkcji energii na podstawie spalania zasobów z ziemi.
Teraz trzeba ujarzmić moc, którą widzimy codziennie w przyrodzie.
A więc tak zwane odnawialne źródła energii.
Są to sposoby wykorzystania energii wiatru, pływów morskich oraz energii światła słonecznego. Najwięcej się stawia na rozwój farm wiatrowych oraz na kolektory słoneczne.
Panele fotowoltaiczne stawia się zarówno na małych domach jednorodzinnych jak i na większych budynkach i całych dużych zakładach przemysłowych. Fotowoltaika, to już na dzień dzisiejszy jeden z lepszych produktów eksportowych Polski. Natomiast energia odnawialna to będzie najważniejszą gałęzią polskiej gospodarki.
Każdy kto posiada dom staje przed
Ekologia coraz bardziej się rozwija. Świadomość ludzi jest coraz większa, a wiedza w tematach ekologicznych coraz bardziej się rozwija. Każdy, kto posiada dom, staje przed dokonaniem ciężkiego wyboru, w jaki sposób chce pozyskiwać energie. Często wybór stoi pomiędzy ekologicznym rozwiązaniem a oszczędnością. Duży dom zazwyczaj się wiążę w tej kwestii z dużymi kosztami. Idealnym kompromisem będzie fotowoltaika. Czym jest fotowoltaika? Jest to energia odnawialna. Kolektory słoneczne najczęściej montowane są na dachu budynku (chociaż nie jest to regułą, miejsce umiejscowienia może być różne, dach ogród itp.) i zamieniają promienie słoneczne w energię elektryczną, czyli prąd stały. Rozwiązanie takie wydaje się idealne, a minusów ciężko się doszukać. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy być pewni, że podziękuje nam za to nasza planeta- rodzaj ten pozyskiwania energii elektrycznej, jest jak najbardziej ekologiczny. Jeśli ten argument jest dla nas niewystarczający, warto zauważyć aspekt finansowy, jaki za tym rozwiązaniem idzie. Szybko możemy podliczyć, ile zaoszczędzimy korzystając z prądu, oferowanego przez słońce.
Robi to z odnawialnych źródeł energii
Fotowoltaika? Modne hasło, ale z czym to się je? Przede wszystkim każdy, kto decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej, i to wszystko jedno czy chodzi o postać pod tytułem kolektory słoneczne, czy ogólnie mówimy energia odnawialna, zmienia swój status u swojego dostawcy prądu z „klienta” na „prosumenta”.
A prosument?
Prosument w obszarze OZE, to osoba, która sama produkuje swoją własną energię elektryczną. Robi to z odnawialnych źródeł energii w tzw. mikroinstalacji.
W naszym prawie jest to: instalacja energii odnawialnej z zainstalowanym źródłem energii elektrycznej o łącznej mocy nie większej niż 50 kWp.
W praktyce oznacza to, że masz własną instalację fotowoltaiczną, przydomową elektrownię fotowoltaiczną.
Zgodnie z ustawą o OZE z 1 lipca 2016 roku, jako właściciel instalacji, jesteś uprawniony do skorzystania z usługi bilansowania z siecią.
Nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej ze swojej mikroinstalacji możesz przesyłać do zakładu energetycznego i następnie możesz odbierać ją w dowolnym momencie.
fotowoltaikę
W dzisiejszych czasach bardzo zdegradowaliśmy środowisko naturalne. Jest coraz to więcej plastiku. Tak naprawdę wszystko jest teraz pakowane w plastikowe opakowania. Ludzie nie zwracają uwagi na to czy opakowania są biodegradowalne.
W miastach ciężko jest oddychać z powodu dużej ilości spalin. Ludzie bardzo zanieczyszczają powietrze paląc w piecach węglem. Energia odnawialna pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy, a przede wszystkim jest proekologiczna. Ludzie coraz to częściej interesują się jak działa fotowoltaika czy też kolektory słoneczne. Ludzie coraz chętniej inwestują w takie rozwiązania np. ogrzewania domu i wytwarzania prądu.
Nowoczesne domy są tak projektowane i budowane tak, aby były jak najbardziej ekonomiczne i ekologiczne. Ściany w domach są dobrze ocieplane, po to żeby ciepło nie uciekało z domu zimą, natomiast latem w domu jest chłodniej. Często w kosztorys budowy domu wpisuje się np. fotowoltaikę. W Polsce można liczyć na dofinansowanie oraz niskoprocentowy kredyt w celu założenia takich paneli.